Sposoby pielęgnacji paznokci

Zadbane dłonie są wizytówką człowieka, dlatego warto zadbać o należyty manicure. Nawet najlepsza stylizacja i makijaż nie zrobią odpowiedniego wrażenia, jeżeli nasz rozmówca zauważy, że nasze paznokcie są w złym stanie.

O paznokcie musimy przede wszystkim dbać samodzielnie, od czasu do czasu odwiedzając profesjonalną kosmetyczkę. Ta zasada dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak to panie mają niewątpliwy przywilej stosowania różnych rodzajów manicure, nie tylko tego klasycznego.

 

Czym jest manicure

W potocznym rozumieniu nazwa ta określa zabiegi pielęgnacyjne i estetyczne paznokci. Zawierają się w tym zabiegi dotyczące zarówno skórek, jak i samej płytki, w tym polerowanie, malowanie, odżywianie.

 

Manicure klasyczny

Najczęściej stosowany rodzaj manicure. Obejmuje podstawowe zabiegi, czyli usunięcie skórek i nadanie płytkom odpowiedniego kształtu i długości. Płytki można również delikatnie wypolerować, a czasem stosuje się bezbarwne lakiery do paznokci, które nadają zdrowy połysk.

 

Manicure japoński

Różnica pomiędzy manicure klasycznym a japońskim polega na kilku elementach. Pierwszym z nich sposób usuwania skórek – tutaj stosuje się drewniany patyczek służacy do podważania skórek. Do zabiegu japońskiego nie używa się metalowych narzędzi, dlatego wszystkie pilniki są wykonane z papieru. Kolejna różnica to stosowanie pasty z krzemionką, która ma za zadanie wzmocnić i zregenerować powierzchnię paznokcia.

 

Manicure  biologiczny

Wiele kosmetyczek uważa, że jest to najlepszy sposób wykonywania manicure. Podobnie jak w japońskim, tutaj również nie używa się metalowych akcesoriów, jednak różnicą jest stosowanie pilników szklanych (które są najlepsze dla paznokci). Zabieg biologiczny jest bardzo podobny do opisanego powyżej – jest jego podstawową wersją.

 

Manicure  francuski

W manicure francuskim używane są barwne lakiery do paznokci. Stosowany jest rzadziej, ponieważ wymaga posiadania dość długich paznokci. Manicure polega na odpowiednim malowaniu płytki. W pierwszej kolejności lakieruje się brzegi paznokcia, a następnie całość pokrywa lakierem o cielistym odcieniu. W czasie malowania można pomóc sobie stosując taśmy, dzięki którym brzeg płytki będzie miał równe wykończenie. Do manicure francuskiego polecane są produkty o podwyższonej trwałości, które można znaleźć w tym miejscu https://drogeria.pl/pol_m_Paznokcie_Lakiery-do-paznokci-225.html. Trwałość jest bardzo istotna, ponieważ w tym sposobie stylizacji każdy odprysk staje się bardzo widoczny.

 

Manicure  hybrydowy

Zaletą stosowania tzw. „hybrydy” jest duża trwałość. Do jej wykonania niezbędne są specjalne bazy i preparaty nawierzchniowe, dzięki którym lakier do paznokci utrzymuje się na płytce przez długi czas. Każdy z produktów nakładany jest osobno i utrwalany za pomocą lampy UV. Lakieru nie da się usunąć zwykłym zmywaczem do paznokci – do tego celu służą specjalne płyny na bazie acetonu. Manicure hybrydowy jest idealnym rozwiązaniem dla pań, które nie mają czasu na codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Trzeba jednak pamiętać, że paznokcie rosną przez cały czas, dlatego co kilka tygodni będziemy zmuszone odświeżać lakier.

 

 

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.