Styliści fryzur proponują w tym sezonie włosy naturalne, zmierzwione i kręcone w odcieniach blondu i rudości

Fryzury naturalne, kobiece loki, wielotonowa koloryzacja, wyraziste odcienie pomarańczy, złotego i czerwienie to propozycja stylistów na jesienną i zimową porę.

– Na trend jesienno-zimowy styliści przygotowali plejadę kobiecości. Przestajemy prostować, przestajemy wygładzać, jak najbardziej dajemy zmysłowo ponieść się lokom, falom, afro. Nawet z prostych włosów staramy się wydobyć dużą sensualną kobiecość – mówi Beata Berendowicz, fryzjerka, ambasadorka Schwarzkopf Professional w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Modne są w dalszym ciągu wszystkie długości włosów – na czasie są krótkie cięcia, boczne i tylne przystrzyżenia na jeżyka, dłuższe włosy nieprostowane, centralny lub asymetryczny przedziałek oraz naturalne, lśniące loki. Styliści proponują m.in. odcienie rudości – od jasnej marchewki po głęboką miedź, blondy – jasne, złote, miedziane, popielate oraz intensywne brązy.

– Dajemy naszym klientom wybór w trzech długościach. Typ chłopczycy – włosy krótkie, kobieta klasyczna, elegancka, bizneswoman – włosy średnie, kobiety romantyczne, dziewczęcy look – bardzo długie włosy, ale jednocześnie wszystkie bardzo potargane, zmierzwione i kręcone. Nie będzie efektu włosów posklejanych. To mają być fajnie dopieszczone, lśniące i zmysłowe loki. Kolory bardzo naturalne, ale wzbogacone i ożywione na tą smutną porę roku fleszami w odcieniach pomarańczy, złotego i czerwieni. Z tym, że te kolory mają być bardzo naturalnie wplecione, mają mieć bardzo delikatny look, mimo że są to bardzo soczyste i nienaturalne barwy – tłumaczy fryzjerka.

Niezobowiązująca tekstura włosów inspirowana stylem a’la Brigitte Bardot uwydatnia naturalne piękno kobiet tak samo jak naturalny makijaż, którego prawie nie widać lub ubrania podkreślające kobiece kształty.

– Brak fryzury, brak uczesania, brak stylizacji włosów, czyli włosy bardzo naturalne, w kolorze jak najbardziej naturalnym, ewentualnie delikatnie doprawionym tylko naturą przez umiejętnego fryzjera pozwala na zobaczenie prawdziwej urody dziewczyny. To jest bardzo podobnie jak z każdą inną rzeczą. Przecież dziewczyny nie są przyozdabiane strojami, tylko stroje są pokazywane na ich naturalnych kształtach. Tak samo jak z make up-em, który jest dobry, jeśli tak naprawdę go nie widać – mówi Beata Berendowicz.

Oprócz naturalnych włosów styliści proponują misterne, kobiece upięcia w stylu retro wzorowane m.in. na Marlene Dietrich, styl pensjonarki z przedziałkiem pośrodku oraz korony z warkoczy, nie tylko w stylu Julii Tymoszenko. Modne są również długie kucyki z wplecionymi w nie dodatkami oraz koński ogon inspirowany latami 90.

ŹRÓDŁO: AGENCJA INFORMACYJNA NEWSERIA LIFESTYLE

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.