Tej wiosny najmodniejsze będą błękity, ażury i printy

Wraz ze zbliżającą się wiosną pojawiają się trendy na kolejny sezon w modzie. W tym roku obędzie się bez niespodzianek – popularne będą jasne kolory, wzory kwiatowe oraz nieśmiertelne etno. Królować będzie kolor niebieski oraz przezroczystości.

Jak pokazały tegoroczne Tygodnie Mody w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku, w tym sezonie modne będą jasne kolory – beże, kremy oraz biel, a także proste, wręcz minimalistyczne formy. Na wybiegach największych domów mody pojawiły się również motywy etno i printy, w tym sezonie pod postacią trendu safari, który można było zaobserwować na pokazach Hermes czy Donna Karan. Natomiast Victoria Beckham i Lacoste stawiają w tym sezonie na przezroczystości, w łatwych do noszenia, niefuturystycznych formach.

– Nie ma specjalnych niespodzianek. Zaskoczeniem może być wielki powrót koloru niebieskiego w różnych odcieniach. Od takiego zupełnie pastelowego baby blue po bardzo mocny błękit Yves Klein. To jest taki najmocniejszy, najbardziej wyrazisty trend – ocenia Pola Madej-Lubera, stylistka i doradca wizerunku.

Motyw kwiatów pojawia się w modzie od dziesiątek lat. Tej wiosny popularne będą wzory w drobne kwiaty, pokrywające cały materiał. Jednak ten deseń jest na tyle uniwersalny, że może sprawdzić się również w innych aranżacjach.

– Każdy może dobrać kwiaty w wersji odpowiedniej dla siebie – mówi Pola Madej-Lubera agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Trudniejszym w noszeniu i bardziej odważnym jest trend cięć laserowych w tkaninach oraz przezroczystości. Ażury mogą mieć dowolne wzory i zastępować zarówno tradycyjne desenie, jak i nowoczesne, geometryczne formy. Przezroczystości pojawiają się natomiast w formie elementów plastikowych, wstawek z winylu lub przezroczystego pleksi.

– Takie nowoczesne tkaniny są modne w ubiorze i pojawiają się też w różnych elementach akcesoriów. Buty tutaj występują w różnych formach, na przezroczystym obcasie, z jakimiś transparentnymi elementami. To jest bardzo fajne i modne w tym sezonie – ocenia stylistka.

Ponadto, jak co roku, również tej wiosny modne będą sukienki i spódnice, szczególnie te nawiązujące do stylistyki lat 50. i 60.

Źródło:newseria

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.