Czy Asystent Ciąży jest tylko dla kobiet?

Aplikacja ciążowa zainstalowana na telefonie to obecnie nieodzowny element podczas przygotowywania się do narodzin dziecka. Asystent Ciąży jest apką dostępną na polskim rynku już od kilku lat i przez ten czas liczba zadowolonych użytkowników systematycznie rośnie. Jeżeli spodziewasz się maluszka i zastanawiasz się nad instalacją aplikacji ciążowej, to zapoznaj się z recenzją Asystenta Ciąży.

Informacje o aplikacji

Asystent Ciąży jest bezpłatną aplikacją, możliwą do pobrania ze Sklepu Google oraz Apple Store. Po wpisaniu hasła: Asystent Ciąży pojawi się lista kilkunastu aplikacji o różnych nazwach nawiązujących do ciąży. Należy odszukać ikonkę z serduszkiem w kolorach pomarańczowo-szarym i nazwą Asystent Ciąży. Klikając w ten znaczek zyskuje się pewność zainstalowania aplikacji bezpłatnej i przygotowywanej przy wsparciu położnej. Można również odwiedzić stronę producenta https://asystentciazy.pl, aby uzyskać więcej informacji lub rozpocząć bezpośrednie pobieranie.

Funkcje Asystenta Ciąży

Podstawową funkcjonalnością apki jest odliczanie dni do porodu. Program wyliczy przewidywaną datę porodu na podstawie podanej przez użytkowniczkę daty ostatniej miesiączki. Moment porodu można wprowadzić też ręcznie na podstawie określonego przez ginekologa terminu. Poza tym aplikacja wyznacza tydzień ciąży i prezentuje artykuły dopasowane do stopnia zaawansowania ciąży. Każdy kolejny tydzień to nowe zmiany w ciele kobiety i w rozwoju maluszka. Dzięki aktualnym informacjom, przygotowanym na podstawie specjalistycznej literatury, kobieta ma pewność, że zapoznała się z najbardziej przydatnymi wiadomościami na bieżący tydzień.

Lista wyprawkowa do szpitala

Asystent Ciąży ułatwia przygotowanie wyprawki do szpitala i na pierwsze tygodnie życia dziecka. Aplikacja dysponuje predefiniowaną listą 100 potrzebnych rzeczy, które należy zgromadzić, czekając na maluszka. Zestaw można edytować, poprzez usuwanie niepotrzebnych, zdaniem rodziców, elementów. Każdą zakupioną rzecz można oznaczyć tzw. „ptaszkiem”. Istnieje również możliwość dopisania swoich pomysłów na spakowanie torby do szpitala. W ten sposób użytkowniczki mogą dostosować listę pod swoje indywidualne potrzeby i jednocześnie mieć pewność, że o niczym się nie zapomniało. Lista została przygotowana przy doradztwie doświadczonej położnej, która z własnej praktyki wie, co jest potrzebne. Należy się skupić nie tylko na zgromadzeniu wszystkiego, ale również na tym, by tych rzeczy nie było za dużo. Znalezienie czegoś w torbie wypchanej po brzegi wcale nie ułatwi akcji porodowej lub pierwszych godzin życia dziecka.

Wybór imienia

Aplikacja podpowiada kilkadziesiąt popularnych i rzadszych imion dla dziewczynek i chłopców. Na liście można oznaczać swoje ulubione propozycje. Po wybraniu konkretnego imienia należy wprowadzić je do aplikacji. Wówczas podczas przekazywania informacji o dziecku pojawi się już jako maluszek o wybranym imieniu. Imiennik prezentuje imiona alfabetycznie, z podziałem na płeć i dodatkowo, na początku listy, umieszcza polubione przez użytkownika propozycje.

Czy Asystent Ciąży jest tylko dla kobiet?

Aplikacja z pewnością jest dedykowana kobietom oczekującym dziecka. Dla nich będą istotne informacje na przykład o spodziewanych zmianach w organizmie przyszłej mamy. Jednak apka przyda się też na telefonie taty. Będzie miał stały pogląd na liczbę dni pozostałych do porodu. Może pracować z listą wyprawkową podczas zakupów. Na pewno przydatne będą też interesujące artykuły o rozwijającym się maluszku. Nic dziwnego, że aplikację pobierają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Asystent Ciąży to aplikacja stworzona w Polsce przy udziale położnych i profesjonalistów. Artykuły zostały opracowane na podstawie specjalistycznej literatury i osobistych doświadczeń w pracy przy narodzinach dzieci. Przyszli rodzice skorzystają w wielu przydatnych funkcji oferowanych przez apkę. Dodatkowo Asystent Ciąży jest bezpłatny i niewielkich rozmiarów, więc bez problemu można go pobrać i zainstalować na swoim telefonie.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.