Innowacyjny zabieg z dwutlenkiem węgla złuszcza, odżywia i dotleniania skórę

Zabieg z użyciem dwutlenku węgla polega na nałożeniu na skórę twarzy lub szyi żelu bogatego w substancje odżywcze i na wytwarzaniu za pomocą specjalnego urządzenia dużej ilości pęcherzyków tlenowych, które po chwili pękają i ułatwiają wchłanianie tych składników. Ta metoda pielęgnacyjna daje jednocześnie trzy efekty: złuszcza martwy naskórek, odżywia i zapewnia naturalne dotlenienie od wewnątrz. Może mu być poddawana skóra twarzy, szyi i dekoltu.

– W pierwszej fazie zabiegu wykonujemy klasyczne oczyszczanie skóry, przygotowanie jej do zabiegu, a później nakładamy żel i kapsułki bogate w składniki odżywcze. Następnie na powierzchni skóry wytwarzana jest niezliczona ilość bąbelków bogatych w dwutlenek węgla, które inicjują tzw. naturalny efekt Bohra, który powoduje penetrację tlenu w głąb skóry – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Natalia Kardacz, Klinika Medycyny Estetycznej La Perla.

Dzięki temu zabiegowi jednocześnie w głąb skóry przenikają aktywne substancje odżywcze i tlen. Cera odzyskuje koloryt, a drobne zmarszczki stają się niewidoczne. Dermatolodzy polecają zabieg osobom w różnym wieku i o różnym typie karnacji. Przeciwwskazaniami są jedynie: infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze oraz opryszczka. Zabieg trwa około 45 minut. Po jego zakończeniu od razu można wrócić do codziennych obowiązków.

– To innowacyjna technologia, która jednocześnie przynosi efekt ujędrnienia, nawilżenia i dotlenienia skóry oraz redukuje przebarwienia posłoneczne – mówi Natalia Kardacz.

Metoda Geneo została uznana za najlepszy zabieg kosmetyczno-pielęgnacyjny w konkursie Prix de Beauté, organizowanym przez magazyn „Cosmopolitan”. Kosztuje około 400 zł.

– Jeżeli chodzi o wskazania, to tak na dobrą sprawę każdy problem skóry kwalifikuje się do wykonania zabiegu: mówimy o skórze odwodnionej, o skórze z przebarwieniami, o skórze zanieczyszczonej, która potrzebuje regeneracji. Stosujemy odpowiednie ampułki w zależności od rodzaju cery – tłumaczy Natalia Kardacz.

ŹRÓDŁO: AGENCJA INFORMACYJNA NEWSERIA LIFESTYLE

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.