Jak wybrać biżuterię?

Kiedy szukamy biżuterii dla siebie, powinnyśmy przede wszystkim kierować się naszym gustem. Wszelakie kolczyki, łańcuszki i bransoletki są w stanie nadać charakteru nawet najbardziej miernej sukience czy bluzce, jednakże źle dobrane potrafią ją także zepsuć. O czym zatem powinnaś pamiętać wybierając dodatki?

Dekolt
Jeżeli dekolt kreacji ma kształt łódki, warto wybrać do niej wiszące, długie i smukłe kolczyki. Jeśli jest ona wykonana z jednolitego materiału, uświetnią ją oryginalne, duże broszki. W takim przypadku nie należy już niczego zakładać na szyję. Inaczej ma się sprawa w przypadku golfów, do których najlepiej wybrać długi wisiorek i drobne kolczyki. Sprawdzą się przy tym także korale oraz cieniutkie łańcuszki wiązane na supeł. Krótkie naszyjniki, np. z pereł najlepiej dobrać do lekko rozpiętych koszul. Dekolt w serek uzupełnią korale oraz króciutkie łańcuszki czy apaszki.

Sylwetka
Istotna przy doborze biżuterii jest sylwetka kobiety. Jeśli jesteś małej postury, unikaj dużych, odznaczających się elementów, takich jak masywne wisiory czy bardzo długie łańcuszki. Idealne będą natomiast krótkie obroże, subtelne naszyjniki – nitki (dostępne m.in. w sklepach Mokobelle). Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie tylko jednego elementu biżuterii zamiast całego zestawu, np. ozdobnej bransoletki. Ten wariant sprawdzi się szczególnie w strojach wykonanych z wielobarwnych materiałów oraz u pań o dość przysadzistej posturze ciała. Jeśli dodatkowo mają one krótką szyję, powinny kategorycznie zrezygnować z kolczyków w kształcie kół oraz z naszyjników w kształcie obroży czy też rozmaitych kolii. Lepszym rozwiązaniem będą długie wisiorki i kolczyki, które optycznie wydłużą szyję.

Kształt twarzy

Kształt twarzy sugeruje nam, w jakich kolczykach będzie nam najlepiej. Jeśli jej owal jest okrągły, wiszące, długie kolczyki wysmuklą go, zrezygnować należy zaś z wszelkich zdobień w kształcie kół, kulek i bardzo dużych elementów. Okrągłe formy korzystnie będą natomiast wyglądać przy kwadratowej twarzy, które sprawią, że ostre rysy będą wyglądać łagodniej. Dla kobiet o twarzy trójkątnej dedykowane są odwrotne proporcje do kształtu twarzy, czyli kolczyki szerokie u dołu i wąskie przy zawieszce.

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.