Jak wybrać strój na fitness?

Aktywność fizyczna jest zalecana każdemu niezależnie od wieku. Coraz więcej kobiet uczestniczy w zajęciach fitnessowych, poprawiając swój wygląd, samopoczucie i zdrowie. Aby prawidłowo wykonywać ćwiczenia, nie trzeba mieć specjalnego stroju sportowego, wystarczą koszulka i spodnie bądź legginsy oraz buty sportowe, jednakże ubiór bardzo często poprawia komfort ćwiczeń i pozwala czuć się swobodnie. Jak zatem się ubrać, aby aerobik przynosił jeszcze więcej radości?

 

Czy koniecznie trzeba kupić biustonosz sportowy?

Podczas intensywnych ćwiczeń biust kobiety potrafi płatać figle, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni biustonosz, który nie będzie krępował naszych ruchów, a prawidłowe dopasowanie pozwoli utrzymać go na właściwym miejscu. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak łatwo mogą sobie zaszkodzić, używając złego biustonosza, narażając wiązadła Coopera, czyli tkankę łączną w piersiach, która w trakcie intensywnego treningu może zostać zerwana. Wiązadła Coopera mogą ulec naciągnięciu i utracić elastyczność, a co za tym idzie spowodować obwisłe piersi. Kolejną ważną sprawą jest zapięcie klasycznego biustonosza. W staniku przeznaczonym do fitness nie może być mowy o zapięciu na plecach, a ramiączka powinny być szerokie, aby trzymały biust na swoim.

Na co zwrócić uwagę, kompletując strój sportowy?

Przede wszystkim należy stawiać na wygodę. Strój nie powinien krępować naszych ruchów, a dobrze jest gdy materiał, z którego jest wykonany, jest termoaktywny, czyli taki, który odprowadza nadmiar potu, a zarazem pozwala skórze oddychać. Dodatkowo możemy pokombinować z dopasowaniem ubrania według naszych potrzeb. Osoby, które krępują się ze względu na dodatkowe kilogramy, mogą zamaskować swoje niedoskonałości, wybierając na przykład luźniejsze stroje i unikając jaskrawych kolorów.

Gdzie najłatwiej skompletować ubiór na fitness?

Aby ubrać się od stóp do głów, nie musimy wychodzić z domu. Nowo otwarty pasaż handlowy na portalu brendo.pl to jednen z pasaży internetowych, który daje możliwość wyboru spośród pół milionowego asortymentu ubrań z ponad 3000 sklepów. Ogromny wybór odzieży sprawia, że zakupy w sklepie internetowym są przyjemnością, na którą każdy może sobie pozwolić.

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.