Jaką piaskownicę i piasek do niej wybrać dla dziecka?

Podczas organizacji przestrzeni rekreacyjnej dla maluchów należy przewidzieć wiele atrakcyjnych elementów wyposażenia. W każdym nowoczesnym placu zabaw musi znaleźć się piaskownica. Pozwala na spędzanie czasu z rówieśnikami, rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Na rynku dostępne są różnego typu piaskownice. Jak wybrać model najlepiej spełniający potrzeby dziecka?

Trwałość i bezpieczeństwo

Piaskownica to miejsce, w którym dzieci mogą poznawać świat i rozwijać koordynację ruchową. Podczas zabaw maluchy uczą się poprawnych interakcji z rówieśnikami. Piaskownica powinna być wykonana z bezpiecznych i trwałych materiałów tak, aby mogła posłużyć przez kilka sezonów. Dla dziecka najważniejszy jest natomiast duży rozmiar piaskownicy i duża liczba zabawek w niej umieszczonych.

Piaskownice otwarte i zamykane

Piaskownica może być otwarta lub zamykana. W drugim przypadku piasek można ochronić przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi, deszczem lub nadmiernym nasłonecznieniem. Po zamknięciu wnętrze piaskownicy jest zabezpieczone przed zanieczyszczeniami lub zwierzętami. W ten sposób piaskownica może być montowana w niemal dowolnym miejscu. W sklepach można spotkać też piaskownice zamykane częściowo lub zadaszone, jednak nie oferują one tak dużego stopnia ochrony, jak modele zamykane.

Uniwersalna piaskownica drewniana

Bardzo ważne są materiały, z których wykonana jest piaskownica dla dzieci. Wiele osób preferuje naturalne drewno, które przy właściwej konserwacji będzie służyło wiele lat. Piaskownica drewniana może być stosunkowo łatwo odnawiana lub naprawiona, na przykład, poprzez wymianę tylko jednego elementu. Na drewnianej powierzchni nie pojawią się pęknięcia, nawet jeśli będziemy na niej często siadać. Tego rodzaju piaskownica ma bardzo estetyczny wygląd i można ją łatwo dostosować zarówno do innych elementów wyposażenia, jak i całego terenu w ogrodzie.

Nowoczesna piaskownica plastikowa

Dla wielu osób bardziej atrakcyjne mogą być piaskownice wykonane z tworzywa sztucznego. Są dostępne w większej liczbie wzorów i kolorów, na przykład, w formie kwiatków lub zwierząt, które będą przyciągać uwagę dzieci. Piaskownica plastikowa jest łatwa do utrzymania w czystości i nie posiada żadnych ostrych krawędzi. Nie blaknie pod wpływem oddziaływania promieni słonecznych. Jest lekka i można ją łatwo przenosić lub chować, w zależności od warunków pogodowych. Dodatkowo piaskownice plastikowe mogą mieć krzykliwe kolory, dzięki czemu doskonale wyróżnią się na tle różnych elementów wyposażenia lub będą mogły być głównym akcentem dekoracyjnym.

Rozbudowana oferta mojebambino.pl

Wiele ciekawych wzorów piaskownic posiada w swojej ofercie sklep https://mojebambino.pl/438/Piaskownice-dla-dzieci. Można tu znaleźć modele w różnych kształtach i kolorach, które skutecznie zachęcą do zabawy najmłodszych. Doskonałym przykładem jest piaskownica w formie żółwia lub placu zabaw. Sklep oferuje nawet model integracyjny, przystosowany do używania przez dzieci poruszające się na wózkach. Warto również zwrócić uwagę na piasek, który jest wliczony w cenę urządzeń. Powinien posiadać małe ziarna, o rozmiarze 0-1 mm, dzięki czemu będzie odpowiednio miękki i lepki. Odpowiednio użyte zabawki do piasku pozwolą na przygotowywanie różnych piaskowych budowli. Produkty oferowane przez mojebambino.pl oferują połączenia różnych materiałów, w tym drewna, tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej. Gwarantuje to dużą trwałość i wysoki poziom bezpieczeństwa urządzeń. Jest to jedna z najbardziej elastycznych ofert w naszym kraju.

 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.