Kolczyki srebrne- jak wybrać idealną parę dla siebie?

W świecie mody nie od dziś wiadomo, że dobra biżuteria jest zwieńczeniem dobrej kreacji. Złoto, srebro czy diamenty swoim blaskiem mają podkreślić piękno kobiety i sprawić by czuła się wyjątkowa niezależnie od sytuacji, w której się znajdzie. Zdecydowanie najciekawszymi elementami biżuterii są naszyjniki i kolczyki, które wysuwają się na pierwszy plan, skupiając na sobie całą uwagę. Sztukę doboru perfekcyjnych kolczyków utrudnia jednak fakt, że znajdą się one przy samej twarzy, przez co każda niezgodność i niedopasowanie wychodzi na jaw w ułamku sekundy. Jak wybrać idealną parę dla siebie? O tym w dzisiejszym artykule!

Rodzaje kolczyków

Naszą podróż do świata biżuterii rozpoczynamy od podziału kolczyków na poszczególne kategorie. Otóż kolczyki możemy podzielić ze względu na rodzaj zapięcia, kamień szlachetny oraz kruszec. Rodzaje zapięcia dzielą się następująco na bigiel – najpopularniejszy typ wymagający przekłucia, klips – odpowiedni dla osób z nie przekłutymi uszami oraz sztyft utrzymujący kolczyki na cienkim drucie zakończonym barankiem lub motylkiem.

Jeżeli chodzi o rozróżnienie kolczyków pod względem kruszcu to mamy tutaj oczywiście dowolność, gdyż w tej chwili kolczyki można stworzyć z dowolnego metalu czy materiału syntetycznego. Niemniej jednak to srebro i złoto dominują nieprzerwanie od tysięcy lat i to te właśnie kruszce uważa się za najlepsze do wytwarzania biżuterii. Co do kamienia to tutaj spotyka się najczęściej warianty z cykorią, diamentem, rubinem, perłą czy kryształem Swarovskiego.

Do czego nosić kolczyki srebrne?

Zdecydowanie jednymi z najciekawszych modeli kolczyków są kolczyki srebrne Marko. Delikatność i elegancja srebra doskonale komponuje się z połyskiem i formą kamieni szlachetnych. Kolczyki srebrne ze względu na swoją naturę są dość uniwersalne i może je nosić do prawie każdej kreacji. Są jednak takie, które dzięki srebrnym kolczykom wchodzą w zupełnie nowy wymiar elegancji i stylu. Najlepszym tego przykładem są proste kolczyki srebrne zakładane do bogatych stylizacji wieczorowych. Ich prostota doskonale balansuje nawet najbardziej awangardowe suknie i kostiumy, nadając całości idealnego wyważenia. Zupełnie odwrotnie jest, kiedy to decydujemy się na proste kreacje. Wtedy dobieramy kolczyki bogato zdobione w kamienie szlachetne i wymyślne ornamenty.

Jak dbać o kolczyki srebrne?

Dbanie o biżuterie to kwestia niezwykle ważna, której pominięcie może skończyć się powolnym i nieodwracalnym niszczeniem. Aby utrzymać nasze srebrne kolczyki w jak najlepszym stanie nawet przez długie lata, powinniśmy o nie dbać i regularnie konserwować. Jak wiadomo srebro ze względu na swój charakter, podatne jest na ciemnienie wynikające z reakcji dwutlenku siarki i tlenu. Z początku nasze kolczyki zaczną nabierać żółtego, a nawet złotego odcienia, by po kilku kolejnych miesiącach przejść w fiolet i ostatecznie czerń brzydkiego nalotu, który całkowicie odbiera piękno biżuterii. W pierwszych stadiach niszczenia można kolczyki srebrne odratować, poddając je konserwacji przy użyciu szmatki i odpowiedniego mleczka. Drobna warstwa osadu jest w stanie całkowicie zejść przy dobrym polerowaniu, pozostawiając nasze kolczyki jako nowe. Dla tych, którzy przymierzają się do czyszczenia biżuterii możemy polecić specjalne gotowe szmatki nawilżone odpowiednią dawką specyfiku czyszczącego. W przypadku cięższych przypadków i bardzo zaniedbanej biżuterii może nam pomóc pozostawienie kolczyków w roztworze soli. Najlepiej jest jednak zaufać w tej kwestii specjalistom i zanieść kolczyki srebrne do jubilera, który to z łatwością wydobędzie z naszej biżuterii dawny blask i urok.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.