Maciej Sieradzky o udziale w „Project Runway”: Wszystko poszło lawinowo. Chwilami tego nie ogarniam

W pierwszej edycji programu „Project Runway” pojawiło się kilku młodych i zdolnych projektantów. Jednak to Maciej Sieradzky, który znalazł się w finałowej trójce, zdobył największą popularność. Oprócz ciekawych kolekcji prezentował też duże poczucie humoru. Jego miny i wypowiedzi stały się podstawą internetowych memów. Choć Sieradzky nie wygrał, to zapowiada pracę nad nową kolekcją i planuje przeprowadzkę do Warszawy.

Maciej Sieradzky dzięki udziałowi w programie TVN zyskał sympatię telewidzów i internautów. Jego fanpage na Facebooku śledzi kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Dzięki swoim minom i komentarzom doczekał się też fanpage’a pt. „Cytaty Macieja Sieradzky’ego – Project Runway”, który ma prawie 60 tys. fanów. Projektant przyznaje, że nie miał pojęcia, że jego miny i gesty wywołają taką reakcję.

– Idąc do programu, żartowałem, że będę na „Pudelku” i że będę miał fanpage z 10 tys. lajków. Ale to poszło lawinowo i chwilami tego nie ogarniam. Jeszcze rok temu nie przypuszczałbym też, że będę z Tomaszem Ossolińskim na ty i będę mógł sobie pozwolić z nim na żarty – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Maciej Sieradzky, finalista programu „Project Runway”.

Projektant mieszka i pracuje w rodzinnej Łodzi, z którą jest mocno związany. Jednak chce spróbować swoich sił w Warszawie, gdzie jest więcej możliwości rozwoju. W związku z tym zamierza przeprowadzić się do stolicy na jakiś czas. Tu też od września studiuje w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

– Planuję przeprowadzić się od czerwca do Warszawy na próbę – na miesiąc lub dwa. Ale absolutnie nie mam ciśnienia, żeby tu być na stałe. Tu się więcej dzieje, to jest oczywiste. Ale Łódź też jest super miastem – deklaruje młody projektant.

Sieradzky rozpoczął przygodę z projektowaniem ubrań zanim trafił do show TVN-u. W 2010 roku założył markę dzky., którą chce nadal rozwijać. Jego rzeczy to codzienne propozycje, jak: bluzy, T-shirty, sukienki czy akcesoria, np. torby i plecaki. Realizuje też indywidualne projekty na potrzeby sesji zdjęciowych czy koncertów. Jego ubrania można kupić online.

– Starsze modele ubrań są już dostępne na shwrm.pl. W ciągu kilku dni powinno być też parę nowych propozycji. We wrześniu lub październiku chciałbym już wypuścić nową kolekcję, ale zobaczymy, jak to wszystko się potoczy – mówi Maciej Sieradzky.

Maciej Sieradzky to młody projektant, finalista programu TVN „Project Runway”. W 2013 roku był finalistą prestiżowego konkursu „Złota Nitka”. Jak twierdzi, projektowanie jest jego sposobem na wyrażenie emocji.

Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.