Olejki mogą zastąpić kremy i balsamy po goleniu

Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej propozycji kosmetyków do twarzy dla panów, które różnią się od damskich zarówno składem, jak i właściwościami. Dlatego panowie powinni zaopatrzyć się w swoje własne kosmetyki i tym samym nie korzystać z kosmetyków partnerek, ponieważ te nie są odpowiednie dla męskiej skóry.

Błąd, który bardzo często jest popełniany przez mężczyzn, to korzystanie z kosmetyków swojej partnerki. Te mają inny skład i właściwości niż produkty dla panów. Dlatego ważne jest, aby mężczyźni nie sięgali po damskie kosmetyki, tylko stosowali przeznaczone do ich skóry oliwki czy kremy pod oczy.

– Panowie są przyzwyczajeni do różnego rodzaju pianek, kremów, rzadko kiedy korzystają z olejków. Jest to produkt, który ma właściwości kojące i łagodzące, daje doskonały poślizg, odżywia skórę. Nie są wtedy potrzebne żadne dodatkowe kosmetyki. Taka pielęgnacja olejkiem zastępuje pielęgnację kremem do golenia czy balsamem po goleniu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agnieszka Serkies z SPA Spearside, przeznaczonego dla mężczyzn.

Mężczyźni często pracują w warunkach, które wysuszają skórę. Klimatyzacja i praca biurowa przed komputerem daje wyraźnie o sobie znać skórze. W takim przypadku należy zadbać o okolice wokół oczu i stosować specjalne kosmetyki, które jednocześnie nawilżą i odżywią skórę.

Coraz częściej także salony kosmetyczne oferują mężczyznom zabiegi poprawiające kondycję ich skóry. Są to zabiegi zarówno pielęgnujące twarz, jak i całe ciało. Niestety, nie wszystkie można wykonywać w domu.

– Jednym z zabiegów oczyszczających jest mikrodermabrazja. Panowie mogą również skorzystać z zabiegu złuszczania odpowiednio dobranymi kwasami do potrzeb skóry albo tradycyjnie oczyścić skórę mechaniczne, gdzie pozbywamy się niepotrzebnych prosaków, zanieczyszczeń na skórze – tłumaczy Agnieszka Serkies.

Wśród zabiegów, z których mężczyźni mogą skorzystać w salonie kosmetycznym, są również zabiegi intensywnego peelingu całego ciała czy zabiegi wykonywane na skórze dłoni, stóp oraz na paznokciach.

Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.