Pokrowce jako sposób na zabezpieczenie mebli ogrodowych

Po lecie i wypoczynku bliżej natury przychodzi czas na odpowiednie zabezpieczenie mebli przed sezonem jesienno-zimowym. Nie zawsze mamy możliwość, aby przechowywać meble czy inne akcesoria ogrodowe w zamkniętym pomieszczeniu (np. garażu, wiacie). W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem może okazać się wyposażenie w specjalne pokrowce. To niedrogie rozwiązanie, które pomoże ochronić przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Pokrowce na meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Największym atutem pokrowców na meble ogrodowe jest to, że chronią przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć, deszcz, śnieg czy mróz. Ponadto świetnie sprawdzają się jako warstwa zabezpieczająca przed odbarwieniami powstającymi pod wpływem działania promieni słonecznych. Pokrowiec na stół ogrodowy sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy mebel wykonany jest z naturalnych surowców (np. drewno, wiklina). Jeżeli materiały te będą narażone na działanie nadmiernej wilgoci, mogą rozwinąć się na nich pleśń oraz grzyby. Te natomiast są nie tylko trudne do usunięcia, ale przede wszystkim szpecące.

Pokrowce są niezastąpione, gdy chcemy ochronić meble przed wszelkiego typu zanieczyszczeniami, w tym odchodami ptaków. Okrągłe pokrowce na grille oraz pokrowce na parasole ogrodowe zapewnią taką ochronę. Są łatwe w użyciu – można je szybko założyć i zdjąć. Złożone pokrowce zajmują niewiele miejsca i można je łatwo przechowywać. Zadbajmy jednak o to, aby przed schowaniem je dokładnie wyczyścić.

Podczas wyboru pokrowca na meble ogrodowe należy zwrócić uwagę m.in. na:

  • materiał, z którego zostały wykonane (np. folia, poliester, PCV, PE),
  • przeznaczenie (np. okrągły pokrowiec świetnie sprawdzi się w przypadku zabezpieczenia okrągłego stołu i krzeseł, które można wsunąć pod blat),
  • dopasowanie pokrowca (np. pokrowiec na stół ogrodowy czy inny mebel powinien zostać odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru).

Odpowiednie dobranie pokrowca na meble ogrodowe pozwala zabezpieczyć je przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, w tym przede wszystkim deszczu czy wiatru.

Pokrowce przeznaczone na komplety mebli

Jeżeli w naszym ogrodzie mamy komplety mebli, warto zdecydować się na zakup odpowiedniego zabezpieczenia. Zazwyczaj jest to kwadratowy, prostokątny czy okrągły pokrowiec na meble. Wystarczy wsunąć pod stół krzesła, a następnie pokryć cały zestaw materiałem. Zabezpieczony powinien być blat, siedziska, a także nogi mebla.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.