Sport poprawia nie tylko wygląd

Od wiek wieków faktem jest, że sport poprawia nie tylko nasz wygląd ale i samopoczucie. Już stare porzekadło mówi nam, że “w zdrowym ciele zdrowy duch”. I słusznie, bowiem sport jest polecany niemal na wszystkie problemy, także te natury psychicznej. Różne formy sportu kojarzą się nam oczywiście także z odchudzaniem. Jakie jednak wybrać, aby móc skutecznie spalić zbędne kilogramy?

Doskonałym i według niejednego specjalisty najlepszym sportem poprawiającym sylwetkę jest pływanie. Nie tylko nie czujemy tak bardzo zmęczenia, jak w przypadku innych forsownych ćwiczeń, ale i możemy również poza utratą zbędnych kilogramów poprawić kondycję swoich stawów, czy kręgosłupa. Optymalna dzienna dawka na początek do pół godziny. Z czasem można, a nawet trzeba oczywiście zwiększać i intensywność i czas treningu. Mocno polecane są także sporty na świeżym powietrzu – biegi, gry zespołowe, jazda na rowerze, wyprawy w góry, szybkie marsze, itp. Jednak nie oszukujmy się – nie zawsze mamy czas, ochotę i pogodę na to, by ćwiczyć tak poza domem. W takich przypadkach świetnie egzaminy zdają ćwiczenia wykonywane w domu, które nie tylko spalają tłuszcz, ale i wzmacniają całe ciało. W zależności od ćwiczeń wchodzących w ich skład, wyróżnić możemy zestawy ćwiczeń aerobowych i anaerobowych, oprócz tego pilates, a nawet jogę. Do tego dochodzą wszelkie zestawy ćwiczeń, wysmuklające dane partie ciała, jak na przykład “Aerobiczna szóstka Weidera”, czy inne. W chwili obecnej powstały już zestawy osobno na brzuch, osobno na uda i pośladki, osobno nawet na mięśnie klatki piersiowej. Warto jednak łączyć je ze sobą lub znaleźć taki optymalny zestaw, który je połączy, aby zaoszczędzić nie tylko czas, ale i jednocześnie ćwiczyć wiele partii ciała, co doprowadzi do pełniejszego efektu wysmuklenia.

Jeśli chcemy naprawdę schudnąć i nie boimy się wysiłku fizycznego, skierujmy swoją uwagę bardziej właśnie na ćwiczenia różnego kalibru, diety i suplementy diety spychając na dalszy plan. Tak naprawdę tylko systematyczny ruch jest gwarantem utraty wagi, ale i dobrego samopoczucia.

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.