Sygnet męski – coś więcej niż biżuteria

W naszej kulturze zakorzeniło się, że to panie ze szczególnym upodobaniem ozdabiają swe ciało kosztowną i pięknie prezentującą się w połączeniu z wyszukanymi kreacjami biżuterią. Obecnie jednakże ten zwyczaj odchodzi powoli do lamusa, jako że co bardziej świadomi trendów modowych panowie również pragną podkreślić swoją oryginalność i szyk, zakładając bransoletki, łańcuszki z przywieszkami a także sygnety męskie złote będące głównym tematem niniejszego tekstu.

Nadmieniony element dla wielu panów ma wyjątkowe znaczenie. Mógł on bowiem zostać odziedziczony po rodzinie, a tym samym – jego wartość historyczna i sentymentalna jest znaczna. Wykonane są one najczęściej ze szczerego złota lub wysokiej jakości srebra i dodatkowo przyozdabiane niepowtarzalnymi kamieniami szlachetnymi lub bursztynem.

Natknąć się możemy także na błyskotki z dodatkowym grawerem, które dzięki wyrytemu w nim napisowi stają się rzeczami wyjątkowymi i dzięki temu wartość ich wraz z upływem czasu wzrasta. Na sygnety decydują się również zamożni przedsiębiorcy, którzy to mają już dosyć występowania na ważnych spotkaniach i bankietach wyłącznie w drogim garniturze. Mimo, że na pewno nie jest on tani, to nie odznacza się jednak na tle podobnych kreacji, a więc koniecznym zdaje się być zadbanie o choćby odrobinę ekstrawagancji. Spostrzec można przeglądając fotorelacje z takich spotkań, że wśród kruszców, z których zrobiona może być tego typu biżuteria dominują przede wszystkim złoto (zarówno żółte i białe) oraz platyna.

Panowie nie unikają także delikatnych elementów dekoracyjnych, pozyskując sygnety wysadzane ekstra cyrkoniami lub – wersjach kosztownych błyskotek – rubinami i diamentami. Osoba nosząca taką błyskotkę może być wręcz pewna, że widoczna będzie w tłumie i wywrze na kolegach mocne wrażenie. Charakterystyczną kategorią mężczyzn zainteresowanych sygnetami są patrioci, którzy mają zamiar poprzez noszoną biżuterię podkreślić wyznawane wartości oraz przywiązanie do ojczyzny. Najczęściej decydują się na sygnety srebrne, relatywnie grube, na których górnej części widnieje orzeł biały, kotwica lub inny symbol poświadczający o heroicznej i trudnej historii Rzeczypospolitej Polskiej.

Dysponujący wiekszą gotówką przedstawiciele rzeczonej grupy czasami kupują sygnety wykonane ze złota, chociaż jak podają jubilerzy, największą cześć stanowią mężczyźni decydujący się na równie pięknie wyglądające i tańsze srebro. Zdanie, że biżuteria jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet, natomiast mężczyźni nie pasjonują się jakimikolwiek błyskotkami śmiało włożyć możemy między bajki. Mężczyźni coraz bardziej dbają o własny wygląd i doskonale zdają sobie sprawę, że trudno o lepszy sposób podkreślenia swojej odrębności niż właśnie poprzez wytworny oraz odpowiednio dobrany do określonej okazji sygnet, niekiedy połączony dodatkowo z łańcuszkiem wykonanym z identycznego kruszcu.

Mamy przeświadczenie, że prezentowany tutaj tekst spowoduje, że czytelnicy płci męskiej zdecydują się na posiadanie takiego elementu dekoracyjnego– zapewniamy, że są one warte swojej ceny!

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.