Szmaragd, rubin i szafir – najpopularniejsze kamienie szlachetne i ich astrologiczne znaczenie

 

 

Kamienie szlachetne znane nam są od tysiącleci. Od lat miliony kobiet, jak i również mężczyzn, lubuje się w kolekcjonowaniu, a także pozyskiwaniu coraz to nowszych i bardziej wartościowych okazów. Oprawiane w złoto, a także srebro są doskonałym dodatkiem i uzupełnieniem codziennego ubioru, a także wieczornej kreacji. Pierścionki, bransoletki, sygnety, zawieszki, naszyjniki, kolczyki, zegarki i kolie to tylko nieliczne z wyrobów wykorzystywanych w jubilerstwie, w które najczęściej oprawiane są kamienie.

W astrologii kamienie szlachetne odgrywają ważną rolę. Przypisuje się je znakom zodiaku, żeby pomagały leczyć choroby, uzyskiwać powodzenie, pewność siebie a także przezwyciężać gniew i zwiększać koncentrację.

 

Szmaragd

 

Jest bardzo poszukiwanym i cennym kamieniem jubilerskim. Najwięcej leczniczych możliwości tego kamienia będzie mogła odczuć osoba urodzona pod znakiem raka. Szmaragd wspomaga leczenie grypy, wzmacnia kręgosłup, poprawia pamięć a także leczy cukrzycę. Leczy paranoje, schizofrenie i inne choroby umysłowe. Zalecany jest również przy schorzeniach wątroby, trzustki i nerek.

 

 

Rubin

 

Jest amuletem namiętnej miłości, a nazwa pochodzi od czerwonej barwy tego kamienia. Jest symbolem miłości, odwagi, siły witalnej i walki. Od zawsze ceniony był przez władców Europy. Doskonale nadaje się do leczenia chorób krwi, a w szczególności anemii. Kamień oczyszcza krew, co jest ogromnie korzyste zarówno dla wątroby, jak i dla mózgu. Pomaga przy chorobach wirusowych, zatruciach a także gorączce. Szczególnie dedykowany jest osobom urodzonym pod znakiem lwa.

 

 

 

 

Szafir

 

Symbolizuje nieśmiertelność i czystość. Pomocny jest w walce z chorobami oczu, brakiem apetytu czy kłopotami dermatologicznymi. Wzmacnia serce i zapobiega krwawieniom. Osoby spod znaku wodnika znajdą dzięki niemu ukojenie w migrenach a także bólach głowy. Pomaga w leczeniu infekcji i przeziębień,  a poprzez swoje uspokajające działanie działa również leczniczo w przypadku bezsenności. Wzmacnia siłę woli i chroni przed fałszem, a zmieniając swój kolor informuje nas o zbliżającym się niebezpieczeństwie, a także niewierności.

 

 

 

Jeśli dokuczają nam liczne choroby, zwyrodnienia, przewlekłe infekcje, problemy z układem krążenia, cierpimy na bezsenność, częste migreny, niepłodność, nerwobóle a także jeśli chcemy rzucić palenie, powstrzymać proces łysienia, zniwelować kurzajki, utrzymać skórę w dobrej kondycji i poprawić naszą koncentrację, wtedy warto sięgnąć po kamień szlachetny, przypisany do naszego znaku zodiaku. Po niedługim czasie możemy odczuć zbawienne skutki wpływu kamienia na nasze samopoczucie i pożegnać się na zawsze z nieustannymi dolegliwościami. Wszystko jednakże zależy od podejścia, gdyż nie wszyscy wierzą w uzdrawiające działanie kamieni szlachetnych.

 

Autor: Agata Błaszczyk

Podziel się tym artykułem na

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak pielęgnować kamienie szlachetne? - E-Kolczyki - Serwis poświęcony biżuterii, poradom i pomysłom - […] Przeczytaj także o: https://www.e-kolczyki.pl/szmaragd-rubin-i-szafir-najpopularniejsze-kamienie-szlachetne-i-ich-astrolo… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.