Tobiasz Kujawa o „Project Runway”: za dużo sensacji, za mało mody

W programie „Project Runway” emitowanym w telewizji TVN pozostały już tylko trzy osoby. Program cieszy się dużą popularnością i wiadomo już, że powstanie druga edycja. Tobiasz Kujawa, autor bloga Freestyle Voguing, uważa jednak, że w polskiej edycji programu jest mniej mody, a więcej sensacji. Dodaje jednak, że jego faworytką z trójki finalistów jest Liliana Pryma.

Bloger Tobiasz Kujawa uważa, że wielkim błędem jest pokazywanie sensacyjnych historii, które wypierają ideę samego programu, czyli projektowanie i modę. Tym według Kujawy polska edycja różni się od amerykańskiej.

– Wydaje mi się, że największym grzechem tej produkcji jest to, że próbuje wprowadzić własny standard zamiast korzystać z tego, który amerykańska edycja wypracowała przez kilkanaście edycji. Jest więcej sensacji, a bardzo mało mody – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Tobiasz Kujawa, autor bloga Freestyle Voguing.

Kujawa podkreśla, że moda jest najważniejszą częścią programu „Project Runway”, a polska edycja stawia na fabularność. Według niego jury zbyt mało skupia się na procesie twórczym projektantów. Krytykuje również samych projektantów. Uważa, że nie wykorzystują doświadczenia i wiedzy prowadzącego program – Tomasza Ossolińskiego.

– Wydaje mi się, że w Polsce projektanci ogólnie, nawet nie tylko w „Project Runway”, ale patrząc na to jako na całokształt, nie uznają autorytetu. Projektanci są autorytetami sami dla siebie. Rola Tomka jest odsuwana na bok, mimo że ma ogromną wiedzę, jest świetnym krawcem i mogliby korzystać z tego, co mówi, a tego nie robią – dodaje bloger.

Kujawa uważnie śledzi dokonania uczestników programu. Jedną z osób, którym kibicuje, jest Milita Nikonorov, która odpadła z programu. Jednak wśród jego największych faworytów znalazło się dwóch finalistów.

– Bardzo kibicuję Lilianie, bo jej estetyka jest bliska mojej estetyce. Uważam, że projektuje nowocześnie i ciekawie. Kibicuję też Kubie, który również ma ciekawe propozycje i widać, że potrafi projektować. To, co robi, nie jest dziełem przypadku – dodaje Kujawa.

Finałowy odcinek „Project Runway” w najbliższą niedzielę o godz. 21.00 w TVN.

Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.