Maszyny treningowe wykorzystujące podciśnienie w szybki sposób redukują cellulit

Podstawą walki z cellulitem jest usprawnienie krążenia krwi w organizmie. Pomaga w tym zarówno wysiłek fizyczny, jak i seria zabiegów w komorze podciśnieniowej. Nowoczesne urządzenia treningowe pozwalają połączyć te dwie aktywności w jedną, a tym samym zmaksymalizować efekty i oszczędzić czas.

Aby walka z cellulitem przyniosła oczekiwane rezultaty, niezbędne jest przede wszystkim usprawnienie działania w organizmie układu krążenia krwi, w tym także limfy. Są urządzenia treningowe, które łączą w sobie tradycyjną bieżnię i kapsułę podciśnieniową. Podczas treningu na takiej maszynie, dzięki podciśnieniu wytworzonemu w kapsule, nasila się mikrokrążenie, poprawia się ukrwienie skóry i tkanek podskórnych. Usprawnienie krążenia krwi ułatwia i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej w tych częściach ciała, które znajdują się w kapsule.

– Trening działa przede wszystkim na jędrność skóry – wyjaśnia Iga Bik, menadżer Centrum Kosmetyki Morskiej Denique, w rozmowie agencją informacyjną Newseria Lifestyle. – Nie tracimy kilogramów, ale już po kilku, na przykład sześciu zabiegach, widzimy dużą różnicę w obwodzie ciała. Szczególnie spadają parametry w udach i na pośladkach, brzuch również mocno nam się ujędrnia. Trening doskonale poprawia przemianę materii, pozbywamy się w ten sposób toksyn z organizmu, tracimy wodę.

Seans na bieżni pod ciśnieniem trwa 30 minut, a jego efekty odpowiadają dwóm godzinom ciężkiego treningu na siłowni. Na bieżni tej można spacerować w jednostajnym tempie, nie większym niż 7 km/h, lub robić interwały, a więc zmieniać tempo chodzenia. Interwały znacznie zwiększają efektywność treningu i przyspieszają spalanie kalorii.

– Do kapsuły wchodzimy w specjalnym kombinezonie piankowym. Zakładamy go od pasa w dół, naciągamy na maszynę, żeby ciśnienie było utrzymane w kapsule, a powietrze nie dostawało się do środka. Ta bieżnia różni się od zwykłej tym, że nie biegamy, lecz chodzimy – tłumaczy Iga Bik.

Oprócz redukcji cellulitu i łagodnego modelowania sylwetki trening pod ciśnieniem sprzyja zmniejszeniu obrzęków nóg, poprawia kondycję fizyczną i przemianę materii. Uzupełnieniem ćwiczeń może być dieta bogata w produktach nisko tłuszczowe. Trening nie zabiera dużo czasu, ale by przyniósł oczekiwane rezultaty, trzeba go wykonywać regularnie.

– Warto byłoby zrobić taką serię 10 zabiegów w okresie miesięcznym, czyli korzystać z urządzenia 2-3 razy w tygodniu. Później dla utrzymania tych efektów warto raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie, korzystać z takiego treningu – radzi Iga Bik.

Przeciwwskazaniem do ćwiczeń na bieżni pod ciśnieniem są: ciąża, żylaki, rozszerzone naczynka, zapalenie żył, cukrzyca, choroby nowotworowe, choroby serca i tarczycy.

ŹRÓDŁO: AGENCJA INFORMACYJNA NEWSERIA LIFESTYLE

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.