Walka z przebarwieniami skóry

fot. apo-discounter.pl

fot. apo-discounter.pl

Pojawiające się na skórze ciemne lub jasne plamy to w większości przypadków skutek wystawienia skóry na słońce bez odpowiedniego zabezpieczenia lub rezultat działania hormonów. Chociaż te przebarwienia nie zawsze są groźne dla zdrowia, wyglądają mało estetycznie, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak się ich pozbyć.

Wszystkiemu winne pigmenty

Słońce oddziałuje na skórę człowieka, aktywizując zawarte w niej pigmenty (melatoninę). Przy codziennym wystawieniu na działanie promieni słonecznych, nie sposób tego uniknąć. W niektórych przypadkach melatonina w skórze rozkłada się nierównomiernie i pojawiają się plamy na skórze. Taka sytuacja na przykład występuje podczas nieprawidłowego działania hormonów, albo po stosowaniu niektórych leków. Plamy często występują też w rezultacie intensywnego opalania się, zwłaszcza po zażyciu niektórych substancji, np. antybiotyków, pigułek antykoncepcyjnych lub używaniu kosmetyków zawierających alkohol czy olejek eteryczny. Niestety, zwykle takie plamy są widoczne w miejscach, które często wystawiamy na działanie słońca i niełatwo je zasłonić, głównie na twarzy, szyi, dekolcie oraz na dłoniach. Czerwone plamki na twarzy oraz szyi mogą być również pozostałością po zmianach trądzikowych. Inny typ przebarwień – osuda, powstaje podczas ciąży. Najbardziej niepokojącym typem zmian skórnych są piegi i znamiona, niekiedy będące pierwszym objawem groźnych chorób.

Naprawa kolorytu cery

Skuteczny sposób na pozbycie się przebarwień skóry to użycie kremu La Roche Posay. Krem na przebarwienia z tej serii rozjaśnia plamy pigmentacyjne, a dodatkowo nawilża, odżywia i regeneruje skórę. Jest przeznaczony do używania przez cały rok. Kosmetyk reguluje produkcję melatoniny oraz jej rozmieszczenie w komórkach skóry. Działa również na plamy soczewicowate, brązowe przebarwienia pojawiające się w okresie menopauzy jako efekt starzenia się skóry.

Gdy przebarwienia są duże, usuwa się je w gabinecie kosmetycznym, na przykład przy pomocy głęboko złuszczających peelingów lub rozjaśniania kwasami.

Osoby, które mają skórę ze skłonnościami do powstawania przebarwień, powinny latem stosować kremy z wysokimi filtrami, aby zapobiegać powstawaniu nowych zmian i nawracaniu już usuniętych plam.

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.