Jakie problemy mają kobiety z dużym biustem?

Duże piersi u kobiet przez niektóre osoby uważane są za atut. Jednak same posiadaczki takiego biustu z pewnością są innego zdania. Niezdrowo przerośnięte piersi potrafią utrudniać życie na wielu różnych płaszczyznach. Jakie są główne problemy pań z dużym biustem? Co zrobić, aby codzienne funkcjonowanie było bardziej komfortowe?

5 głównych problemów, z jakimi borykają się posiadaczki dużego biustu

Bóle pleców szyi i głowy

Najbardziej oczywistym problemem są bóle pleców, szyi i głowy. Duże piersi obciążają kręgosłup ze względu na swoją wagę. Nic więc dziwnego, że kobiety, które każdego dnia muszą zmagać się z noszeniem takiego ciężaru, odczuwają duży dyskomfort i silne bóle.

Nieprawidłowa postawa ciała

Obciążenie, jakim są duże piersi, powoduje też, że kobieta zaczyna się garbić i przybierać nieprawidłową postawę ciała. Duża waga piersi wpływająca na przeciążenie kręgosłupa to główna przyczyna garbienia, jednak panie z obfitym biustem często przybierają tzw. postawę embrionalną ze względu na kompleksy.

Problem z dobraniem garderoby

Kobiety z dużym biustem nierzadko mają też problem z dobraniem garderoby. Nie dotyczy to jedynie zwykłego biustonosza na co dzień czy biustonosza na lato, ale też innych elementów ubioru takich jak sukienki, koszulki, koszule, czy bluzki.

Kompleksy

Wiele pań, które zostały obdarzone dużym biustem ma też z tego powodu spore kompleksy. Duże piersi przez niektórych postrzegane są jako coś pozytywnego, ale niestety rzeczywistość wygląda często zupełnie inaczej. Obfity biust może być przyczyną kompleksów, przez co niektóre kobiety decydują się na mammoplastykę.

Dyskomfort podczas uprawiania sportu

Duże piersi mogą też utrudniać uprawianie sportu i powodować duży dyskomfort podczas aktywności. Tutaj szczególnie ważne jest dobranie odpowiedniego biustonosza sportowego.

Jak zadbać o duży biust?

Oprócz dobrania odpowiedniego biustonosza (co jest sprawą oczywistą) ważne jest też stosowanie kosmetyków ujędrniających biust oraz wykonywanie masażu. Masaż nie tylko ujędrnia piersi i zapobiega ich nadmiernemu opadaniu, ale powala także na wykrycie nieprawidłowości i może nawet uchronić kobietę od nowotworu piersi.

Jakie powinny być biustonosze na duży biust?

Biustonosze na duży biust powinny być przede wszystkim dobrze dobrane do rozmiaru piersi. Nie mogą być ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na ramiączka. Najlepiej, jeśli będą one bardzo szerokie, co pozwoli na lepsze trzymanie piersi. Pomocne mogą okazać się też zabudowane, głębokie miseczki, które będą obejmowały całe piersi, co zapobiegnie ich wypadaniu i „wylewaniu”.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.