Mariola Bojarska-Ferenc: Ania Lewandowska przejmie po mnie pałeczkę. Jestem nią zachwycona

Mariola Bojarska-Ferenc jest przekonana, że Anna Lewandowska podbije serca Polaków. Prekursorka zdrowego stylu życia, wypowiada się o żonie piłkarza w samych superlatywach, docenia jej wiedzę i umiejętności. Trenerka fitness, która dzięki propagowaniu ćwiczeń callanetics przez niemal 20 lat cieszyła się niesłabnącą popularnością, właśnie w Annie Lewandowskiej widzi swoją następczynię. Bojarska-Ferenc nie szczędzi natomiast słów krytyki pod adresem Ewy Chodakowskiej.

– Skoro na tapecie pojawiła się Ania Lewandowska postanowiłam z nią zrobić rozmowę i jestem nią zachwycona. To dziewczyna o dużej wiedzy, szalenie skromna, zdająca sobie sprawę z tego, że warto się uczyć, podpytująca. Myślę, że to jest taka osoba, która na pewno zrobi w tym kraju bardzo dużo dla młodych osób, czyli przejmie po mnie pałeczkę – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Mariola Bojarska-Ferenc, gimnastyczka artystyczna i trenerka fitness.

Zdaniem Marioli Bojarskiej-Ferenc coraz więcej osób chce robić karierę w tym zawodzie, ale wiele z nich podąża drogą na skróty.

– Nigdy nie będę wspierała osób, w których jest fałsz, w których jest jakaś niedoskonałość. Nie może osoba, która nie jest dietetykiem, która nie skończyła Akademii Wychowania Fizycznego, która nie jest psychologiem, udawać, że nim jest i edukować innych ludzi. Jest to po prostu zwykłe oszustwo. Chciałabym, żeby zawód trenera w tym kraju był postrzegany bardzo poważnie. Ponieważ on jest na pograniczu medycyny – ocenia Mariola Bojarska-Ferenc.

Obecnie Mariola Bojarska-Ferenc pracuje z dojrzałymi kobietami. Przygotowuje dla nich odpowiednie zestawy ćwiczeń, dzieli się swoją wiedzą i wspiera psychologicznie. Mimo wieloletniego doświadczenia, trenerka fitness wciąż podnosi swoje kwalifikacje. Tego oczekuje też od swoich potencjalnych następców.

– Co roku coś się zmienia i trzeba korygować swoje informacje na temat różnych ćwiczeń, na temat właśnie sposobu jedzenia, ustawienia ciała. I to jest niezwykle ważne. Odkrywam ciągle nowe postacie: jest Piotr Kaczmarek, który ze mną ćwiczył, cudowny trener o niezwykłych umiejętnościach, jest Agnieszka Krysińska. Z przyjemnością promuję wszystkich młodych ludzi, którzy są wykształceni i którzy są mądrzy – mówi Mariola Bojarska-Ferenc.

Bojarska-Ferenc krytykuje natomiast metody stosowane przez Ewę Chodakowską i jak niejednokrotnie podkreślała w wywiadach, jest zdumiona jej popularnością i renomą trenerki wszystkich Polaków.

– Taka sława nie świadczy w ogóle o umiejętnościach. Ktoś, kto jest sławny, wcale nie znaczy, że jest dobry. Niech sobie będzie sławny, ale ja w ogóle nie chcę się z tym identyfikować, bo dla mnie poniżające jest w ogóle to, że muszę się na ten temat wypowiadać i spinać się z ludźmi, którzy mnie kompletnie nie interesują – podsumowuje Mariola Bojarska-Ferenc.

Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle/Biznes

Autor: Beata

Staram się przekazywać ciekawe ale także ważne informacje szczególnie ze świata mody, lifestylu i życia gwiazd.

Podziel się tym artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.